Sosyal Medya

789Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

HES Kodu Nasıl Alınır ? E Devlet ve Hayat Eve Sığar 2021

Son günlerde çoğu yere bu kod sayesinde girilen bir kural geldiğinden bu yana insanlar artık hes kodunu nerden alacaklarını çok merak eder hale geldiler.

Hes kodunu e devlet ve mobil telefonlarımızdan rahatlıkla alabiliyoruz. Ama gel gelelim ki çoğu kişi hes kodunu e devlet üzerinden alırken sıkıntı yaşıyor. Ama hayat eve sığar uygulaması ile çok rahat bir şekilde alınabiliyor. Öncelikle bu kodu almanız için Hayat eve sığar uygulamasını telefonunuza indirmeniz şarttır. İndirdikten sonra Kare kodlarım seçeğine basarak yukarda ''Hes Kodumu Oluştur'' seçeneği ile hes kodunuzu oluşturabiliyorsunuz.

Uygulama tamamen güvenlidir. Tc, Baba Adı ve sizden doğum tarihinizi istiyor bunlarıda girdikten sonra ekranınıza gelen karışık kodlar artık sizin hes kodunuz. 

E Devlet üzerinden Hes Kodu

Öncelikle e devlet şifrenizle giriş yapın. Eğer e devlet şifreniz yok ise bağlı bulunduğunuz ilçenin PTT şubelerinden 5 tl karşılığında temin edebilirsiniz. E devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra ister kendi adınıza istersenizde çoçuklarınızın adına hes kodunuzu oluşturabilirsiniz.

Hes kodu alış veriş merkezleri, şehirler arası yolculuklarda oldukça büyük önem taşır. Bu yüzden oluşturmanız sizin yararınıza olucaktır. 

Aşağıdaki Sohbet bölümüne tıklayarak Konu hakkında düşüncelerinizi sorularınızı misafir girişi yaparak sorabilirsiniz. 

Yazar : gül_güzeli
12 Ara Ctesi 00:27
870 Görüntüleme


Gönder

Popüler Yorumlar